Naujienos

Rugsėjo 6-ąją vyko trijų seserų organizuotas meninis – kultūrinis renginys ,,Pro tėviškės langą”

By 2020-09-23 8 spalio, 2020 No Comments

Rugsėjo 6-ąją (sekmadienį) trys seserys  – Toma, Eglė ir Vilma, kilusios iš Žlibinų kaimo, padovanojo meninį – kultūrinį renginį ,,Pro tėviškės langą…” savo gimtąjam kraštui. Visos trys seserys mokėsi Žlibinų pagrindinėje mokykloje, taip pat baigė dailės ir muzikos specialybes Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Dvynės Toma Šlimaitė – Bubelienė ir Vilma Voellenstein baigė grafikos specialybę Vilniaus dailės akademijoje, jaunesnioji sesuo Eglė Šlimaitė – operinį dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kaip teigia seserys, pagrindinė renginio idėja buvo atskleisti Žlibinų kaimo pokyčius per reikšmingus Lietuvos istorinius lūžius – sovietizaciją ir aneksiją, vėliau šios sistemos griuvimą bei nepriklausomos valstybės atkūrimą. Šiuos lūžius lydėjo esminiai politiniai, socialiniai ir kultūriniai pokyčiai. Neišvengiamai jie paveikė ir Žlibinų kaimo bendruomenės gyvenimą, vertybines, moralines nuostatas, elgsenos modelius, keitė tradicijas ir religinio tikėjimo pažiūras. Žlibinų kaimo besikeičiančią istorijos raidą (1944-2020) menininkės siekė atskleisti per meninę raiškos prizmę – koliažus, fotografijas, dokumentinį filmą, muzikinius kūrinius. Renginio metu, dainininkė Eglė Šlimaitė, dovanojo Lietuvos kompozitorių, gyvenusių ir kūrusių sovietmečio laikotarpiu, kūrinius ir dainas. Dainų žodžiuose ir melodijose atsispindėjo  laisvės troškimas, nostalgija Lietuvai. Žiūrovams taip pat buvo pristatytas Vilmos Voellenstein kurtas dokumentinis filmas ,,Kol saulė dar nenusileido…”. Tai filmas apie Žlibinų kaimo atsiradimą – praeities, dabarties, tęstinumo istoriją. Jame buvo atskleidžiamos viso kaimo ir gyventojų tikros gyvenimo istorijos, perėjusios svarbiausius istorijos laikmačius.  Sesuo Toma Šlimaitė – Bubelienė sukūrė naujausių koliažų ciklą ,,Žlibinų istorijos” ir pristatė dokumentines Žlibinų seniūnijos nuotraukas (1944-2020). Autorė pasitelkė to laikotarpio nuotraukas, surinktas iš Žlibinų vietinių gyventojų ir paimtas iš asmenio archyvo. 
Žiūrovai liko sužavėti seserų kultūriniu – meniniu renginiu ,,Pro tėviškės langą…”, todėl negailėjo plojimų ir komplimentų autorėms.

Seserys – Toma, Vilma ir Eglė su savo tėveliais

 

Toma Šlimaitė – Bubelienė su vyru ir dukromis

 

Vilma Voellenstein su vyru ir dukra

 

Eglė Šlimaitė

 

Menininkė Toma Šlimaitė – Bubelienė pristatė naujausių koliažų ciklą ,,Žlibinų istorijos“ ir dokumentines Žlibinų seniūnijos nuotraukas (1944-2020)