Naujienos

Paramos koncertas „PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ”, Kantaučiai, 2023-10-15

By 2023-10-16 No Comments
Spalio 15 dieną kantautiškiai pakvietė į išskirtinį renginį – paramos koncertą ,,Praeičiai suteikime ateitį”, kurio tikslas ypatingai kilnus – surinkti lėšų vieniems seniausių Žemaitijoje Kantaučių bažnyčios vargonams restauruoti. To, kad 200 metų senumo vienus unikaliausių Žemaitijoje vargonus reikėtų prikelti naujam gyvenimui, sumanytoja – Kantaučių bažnyčios vargonininkė Rūta Černeckienė, idėjos įgyvendintojas – aktyvus kantautiškis, Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Linas Ramanauskas ir gausus būrys jam talkinusių kantautiškių ir ne tik. Kreipdamasis į renginio organizatorius ir publiką, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis džiaugėsi: ,,Šiandien čia susirinkę tik geros valios žmonės, visų veiduose – šypsenos, geros emocijos. Kodėl? Todėl, kad padarytas geras darbas. Tų vargonų vienas registras jau sutvarkytas, kitiems reikia dar 40 tūkstančių. Aukojo įmonės žmonės, šiandien visi aukojom. Žinoma, tiek nesurinksim, bet Savivaldybė, kiek trūks, pridės. Džiugu, kad tokie darbai daromi, bet tam reikia žmonių – tokių kaip jūsų klebonas Donatas, kaip Linas Ramanauskas, kaip Alina Bružienė, Aušra Juškienė, Genovaitė Pučkoriutė ir kiti. Puiku, kad tokių žmonių turit!” Renginys pradėtas Kantaučių bažnyčioje, kur šv. Mišias kartu su parapijos klebonu Donatu Žukausku aukojo Telšių vyskupo generalvikaras Vilius Viktoravičius ir iš Kantaučių kilęs diakonas iš Marijampolės Saulius Andriuška. Šventėje dalyvavo ir Seimo narys Jonas Varkalys, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, prie renginio organizavimo prisidėjusi Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Vaitkuvienė. Po šv. Mišių visi pakviesti į koncertą, kurio metu be atlygio pasirodė gausus būrys atlikėjų: Lolita Liaudanskienė, Sandra ir Viktoras, Gediminas Norvaišas, ,,Žemaitukai”, iš Kantaučių kilusi Vilija Mikštaitė ir taip pat kraštietis Česlovas Gabalis. Skambėjo ne tik publiką žavėjusios dainos, bet ir gausybė padėkų visiems, kas prisidėjo organizuojant renginį, visiems atlikėjams ir, žinoma, visiems, kas aukojo. Galiausiai pagrindiniai renginio ,,varikliai” Linas Ramanauskas ir Žlibinų kultūros centro direktorė Alina Bružienė pranešė džiugią žinią: iš viso paaukota daugiau nei 12 300 eurų. Turint tiek lėšų, jau tikrai galima svajoti apie naujai suskambėsiančius senučius senos Kantaučių bažnytėlės vargonus.
Visi kartu surėmėm pečius, suėjom ir padarėm stebuklėlį, visi kartu su Žlibinų kultūros centro direktore Alina Bružiene ir Kantaučių bendruomenės „KALNAS” pirmininke Aušra Juškiene, suskaičiavome ir vakarykščius bankinius pavedimus, skirtus vargonų restauracijai ir džiūgaudamos skelbiame, kad viso surinkta 14052,75 eur.
👉Jei dar yra norinčių prisidėti prie šių unikalių vargonų restauracijos, tai savo finansinę paramą galite pervesti į Kantaučių bendruomenės „KALNAS” bankinę sąskaitą LT987182000000606320, pavedimo paskirtyje įrašydami žodelį „PARAMA”. (Bendruomenės pirmininkė mane informuos apie naujus pavedimus, o aš pranešiu jums, kiek Paramos suma didėja).
👉Nuoširdžiai dėkojame visiems jau prisidėjusiems ir dar tik ketinantiems prisidėti prie šių unikalių vargonų restauracijos🙏. Kiekvienas euriukus mums ypatingai svarbus, nes restauracijos kaina 40 000 eurų😳🙄, jei ne jūsų visų geraširdiškumas šie vagonai niekada ir neskambėtų taip kaip turėtų skambėti. Šventai tikime, kad visi kartu galime šią misiją įvykdyti ir šių vargonų skambesiu džiaugsis ne tik mūsų vaikai, bet ir anūkai.